ze života klubu :

12.2.2016

Přece nemůžeme být celý rok bez vody!? Mirek přišel s kouzelným nápadem! Vyměnit slanou za sladkou a ukázat našim polovičkám, jak si jich vážíme a jak na ně stále myslíme, a tak navrhl společnou plavbu i s našimi partnerkami po francouzských kanálech na Loiře. Sešli jsme se u Dušana, který s Dášou nachystal obrovskou hostinu! a guglili, až jsme to fšecko vyguglili! Vybrali jsme nádhernou kačenu :

Předpokládaná plavba pak po Loiře z Briare a zpět do Briare od 9.9.2016 do 19.9.2016. Mirek zajistil skvělou nabídku a tak jí začneme pomalu dávat dohromady! Je to fšecko tak kouzelné, že jsme to museli pořádně spláchnout a čím jiným než opět – Diplomatico!

 

5.2.2016

Je správné nový rok patřičně přivítat a zapít, aby nám přinesl jen ty pozitivní chvíle a zážitky. Taky je vždy záhodné dostatečně zkolaudovat každý nový příbytek všech z nás. Proto jsme se sešli u Pavla, celý jsme mu jeho nový byteček pořádně prozkoumali a schválili. Zjistili jsme, že opravdu ty naše dárky byly ty nejvhodnější a nejužitečnější :

No a pak jsme to vše u moc dobrého pití (zvláště Diplomatico!) a jiných dobrůtek podrobně probrali :

 Ať se Vám tu Pavlíku dobře bydlí!!!

 

 

 

 1.1.2016

Konec roku 2015 byl hodně neklidný a pro některé z nás dost nepříjemný. Co dál ?

Klucííí fšicííí!!!

Držme se v tom roce 2016 !!!

Ať se mraky rozptýlí, bouře uklidní !!!

Ať se nervy a mysli srovnají a ať spolu zase – někam – na slanou vodu fšici vyrazíme !!!   

Vánoční večírek u Mirka :

Každý rok se má pořádně shrnout, zhodnotit a probrat u něčeho dobrého, takže jsme se sešli dne 5.12.2015 u Mirka v Krmelíně, u jeho skvělých řízečků a probrali, co se snad všechno probrat dalo. Dan také rozeslal zhotovené kalendáře z plavby v Karibiku, promítli jsme fotky ze všech posledních plaveb a nostalgicky zavzpomínali.

listopad 2015 – rozloučení s Pavlem :

Nejen příjemnými věcmi se projevil tento rok. Po delších debatách a vysvětlování názorů na náš společný jachting jsme se rozloučili s jesenickým Pavlem, který už s námi nechce další plavby absolvovat. Je to pro nás nemilá záležitost, protože jsme spolu tento klub zakládali, prožili spolu spoustu nádherných okamžiků na moři, ale musíme respektovat jeho rozhodnutí a závěr, že s námi již plout nechce. Takže ať se mu v životě daří!

Boťova padesátka :

Dalo by se říct, že letošní rok 2015 je vůbec Boťův rok, po jeho úspěšné a ničím nenarušené svatbě jsme se opět sešli koncem listopadu v salónku restaurace v Ostravě Porubě k oslavě jeho kulatin. Zase u společného stolu jsme tvořili skalní Boťovo rodinné křídlo. Vypili a vyjedli jsme, co se dalo. Dan si rozedřel prsty hrou na kytaru a my hlasivky.

Boťova svatba :

Dne 10.7.2015 přes všechny „rozumné“ argumenty do toho praštil Boťa a oženil se se svojí milovanou Pavlínkou. Jako správní členové jeho rodiny jsme jej na tomto jeho vstupu do pro něj neznáma doprovodili a uvedli jej do stavu manželského. Vše se spláchlo a řádně oslavilo v restauraci Rakovec v Řepišti.

březen 2015 – Karibik :

Po dlouhém plánování, následné nutné změně termínu z ledna na březen 2015, jelikož jsme nestihli provést včasnou platbu letenek, když jsme si nezkontrolovali limit jednorázové platby z účtu a letenky přes noc vylítly o 7 tisíc, jsme konečně s Corsairfly odletěli na Guadeloupe k naší plavbě po Karibiku, a to v sestavě Vašek, jesenický Pavel, Dan, Dušan, Mirek, Guru, Boťa a nováček Pavel Rašík. Třítýdenní plavba od 6.3.2015 do 31.3.2015 sestavená z plaveb po závětrných ostrovech přes Antiguu, St. Barth, St. Martin, St. Kit a Nevis, St. Eustatius, Saba, Montserrat a sentimentální návštěvu Les Saintes proběhla celkem v pohodě a pouze Guru při plavbě přišel o všechny zuby. Podrobně viz náš Mirkem skvěle zpracovaný lodní deník.

 

 

31.12.2014

Kamarádi mojííí a všichni kolem !

Mám pocit, že ten čas šíleně tryská, protože sem píšu snad jen samé péefky.

Jelikož nás v březnu čeká velká pohodová plavba, tak v duchu této plavby volím i průvodní foto (z dnešní noci) :

Dostal jsem jedno nááádherné přání a musím Vám je sem přidat, jelikož se sem hodí se vším všudy :

„Měníme rok. Měníme sny. Měníme názory. Měníme auta. Měníme partnerky. Měníme dolary. Měníme zásobníky. Měníme požadavky na výkupné.

Ale nikdy neměníme své přátele!

Al Capone, 1936

 

prosinec 2014 :

Začali jsme aktivní přípravy na naší plavbu v Karibiku ! Téměř všichni, až na guru (bo ten to jako guru nepotřebuje!) jsme se vydali na základní kurz freedivingu do Uherského Hradišktě k Petrovi Medkovi. Kurz pod vedením instruktora Honzy Eichlera byl velmi aktivní a všichni si ho řádně užili. Po tréninku apnoe měl statiku nejlepší Vašek 3,45 minuty a dynamiku Dušan - 47 metrů! Takže vybaveni spoustou cenných rad pro šnorchlování můžeme bez obav pod hladinu Karibiku !

 

září 2014 :

Tak se nám v červenci oženil Toníček s Irenkou, takže mu tímto moc gratuluji a přeji mu nespočet manželských „radovánek“ a doufám, že nedostane kotvu na krk a popluje s náma dál mořskými dálkami! Pavlík zdárně vdal dceru a podle posledních komunikací mu nic nebrání v dalších mořských plánech. Jen nevím, jak se má náš jachtařský guru Petr Korčák, bo se neozývá a neozývá ?!

Taky nám pomalu už začne období realizace a příprav plavby v Karibiku. Uvažujeme nyní o trochu jiné trase, která by začala z ostrova Guadeloupe, vrátíme se na naši milovanou Dominiku a vezmeme to nahoru k Antiguě a Barbudě a třeba i na st. Martin, ňáký kaťas 420 a uvidí se!  Někteří z nás už začali konkrétní přípravy : Dan si koupil nové Keeny, já jsme si vypral staré a koupil jsem Boťovi, protože je to kamarád a má nás rád, nové bílé „Kroksy“, když mu ty staré uplavali loni na lodi v Egeji a nechal jsem vyrábět překvapení pro všechny členy posádky.

 

červen 2014 :

Jelikož mě se zdá rok života bez aspoň jediné plavby na moři katastrofální a k nepřežití, prolouskal jsme internet a našel velice zajímavou týdenní plavbu s Yachtnetem : Bretaň – Normanské ostrovy, kam jsem vždycky chtěl plout a navíc to nebylo v tom mrazivém období jara, jako posledně s Jirkou Zindulkou na Hebridách, tak se mi podařilo zlomit Pavlíka k společné účasti na této plavbě?! Vypluli jsme ze St. Malo v šestičlenné posádce s velmi zkušeným kapitánem Dr. Liborem Chrastilem, propluli kolem a přes Guernsey, Jersey, Sark a zpět. Byla to úžasná plavba, cca 160Nm v přílivových vodách. Kapitán byl skvělý, byl to pro nás úžasný zážitek po všech stránkách a super další jachtařské zkušenosti. Libor se svěřil, že by chtěl příští rok zorganizovat přeplavbu kanálu, takže je opět na co se těšit.

 

duben 2014 :

Sešli jsme se u Dana v práci a probírali, co dále. Mirek dostavěl domeček (pozval mě na kafe a musím říct, že je postavený skvěle a krásný!) Pavel chystá svatbu dcery, Toníček se bude ženit, Dušan bude prodělávat rekonvalescenci po operaci, Dana láme finanční krize ve firmě a já dělám vnitřní rekonstrukci baráku, takže po shrnutí všech těchto břímat a krizí jsme se rozhodli, že letos odpískáme podzimní plavbu po ostrovech v Ionském moři a budeme šetřit a soustředit se na plánovanou plavbu v Karibiku v únoru 2015.

25.12.2013

pf 2014 :

Moc Vám všem přeji co nejvíce zdraví v té čtrnáctce, pohody, musím být materialista, tak tedy i peněz a na každé setkání se všemi se moc, moc a moc těším !

Vyhlašuji heslo na příští rok a vůbec další plavby :

OZUBENÉ KOLO MÁ VŠECHNY ZUBY STEJNĚ VELKÉ, PROTOŽE JINAK NEFUNGUJE!

Váš vždy kamarád a přítel 

Hauz :

Tak se nám láme „třináctka“ a já za sebe říkám : no konečně! Byl to pro mě rok, který mě neskutečně zkoušel, trápil a srážel na kolena.

Zimní Karibik jsme jednohlasně odpískali, protože Pavlík, měl velké osobní těžkosti, už dříve jsme si řekli, že buď všichni tři nebo nic.

Z jarního jachtingu v přílivových vodách také sešlo, jelikož mě postihla rodinná tragédie, z které se vzpamatovávám ještě do teď.

Červencový společný týden na Lipně byl moc pěkný, plný aktivit, ale také jsme z něj odjížděli se smíšenými pocity.

Nakonec jsme se přece jen s Danem trochu provětrali pod plachtami, když jsme si v červenci půjčili sedmimetrovku na Slezské Hartě a proplachtili na ní celý den a trochu si proluftovali hlavy.

Tak jedinou opravdu velkou světlou tečkou z celé třináctky byla naše společná plavba po ostrovech v Egejském moři pod kapitánováním Pavlíka, za účasti pražské části Toníka s Guru, vynikajícím dokumentaristou Mirkem, Boťou a opět s Dušanem Sýkorou!  Byla úžasná, moc jsme si to užili – viz nádherný Mirkův deník. Spousta zážitků, ale opět jedna malá kaňka – rybolov opět nula ! A to jsme byli vybavení nejmodernější rybářskou technikou včetně echolotu ( jak říká Guru – sunar).

No a po návratu a skvělém oddechu už nás začala třináctka smílat opět krizí, pracovními stresy a nechutenstvím naší české společnosti.

Tak si říkám, třináctko ! jdi už do pr….!!!

 

Čeká nás čtrnáctka a to je dvakrát sedmička, když sedmička prý je šťastné číslo. Tak doufám, že bude opravdu šťastná, že si najdeme více času na naše společná setkání, posezení s Pražáky v jejich milované Kozlovně a hlavně co nejvíc společných mil na vorech, gumácích, parnících, ale hlavně pod plachtami na moři.

 

24.12.2012

Kamarádi moji !

Rok se sešel s rokem a jsme zas o něco starší – říká se… ale já říkám jsme zas o nějaké míle bohatší!!!

Chci Vám všem popřát krásné svátky, veselého Silvestra a rok 2013 takový, abyste na něj zase o dalších vánocích vzpomínali s úsměvem a plni nádherných vzpomínek. Těším se na další setkání v příštím roce, těším se na další plavby s Vámi !!!  Jsem deformovaný, a proto Vám přeji i to zdraví, páč bez toho to nejde !

Váš Hauz

P.S. A Dušanovi přeji do Nového roku jisté vykročení…

25.9.2012 -Vrátili jsme se ze skvělé plavby Salerno - Lipary - Messina - Capri - Salerno. Kaťas Lagoon 380 šlapal jako hodinky. Posádka výborná - osvědčená pražská dvojka Petr Korčák a Toník Rajsigl doplněná Milošem Sionkem. Další noví členové posádky Petr Botík - financ plavby a Mirek Levit, který se ukázal jako nepřekonatelný spisovatel a fotograf. Dan opět kouzlil své kulinářské výtvory a Pavlík - barista svou voňavou kávičku. Jen Neptun nás zklamal - nechtěl vůbec fouknout. Asi jsme byli moc hodní...

11.6.2012 – Tak jsme dnes zaplacením zálohy potvrdili další naší plavbu : 15.9.2012 – 25.9.2012 Liparské ostrovy. Pro změnu jsme objednali kaťas – Lagoon 380, protože si chceme vyzkoušet i jiné plavidlo, zvláště proto, že další Karibik, který se začíná rýsovat,  chceme absolvovat taky na kaťasu. Posádka se začíná velice příjemně dotvářet, protože naši kamarádi ze Skotska Petr a Tonda jedou s námi ! Tak nám začíná nádherné období společných příprav včetně odpočtu, který Dan nastavil :

https://countdown.free-and-online.com/?timer=onoxsd9510&lan=cs

 

29.4.2012 – šťastný návrat z úžasné plavby Skotsko – Hebridy ! Za deset dní 587 Nm z toho 257Nm v noci, hodně náročná plavba – pluli jsme ve dne v noci, za jakýchkoliv podmínek, včetně 16 hodinové plavby v extrémních 8 Bf s více než pětimetrovými vlnami :

https://www.youtube.com/watch?v=YwAAKGSZ4IY

V noci fascinující polární záře. Přes den slunce, déšť, vichr, kroupy a kolem ponorky. Nádherná ostrovní scenérie Hebrid. Zajímavé ostrovní palírny s hodně výraznými whisky. Poznali jsme taktéž další výborné jachtaře, zvláště z naší lodi – Petr Korčák a Tonda Rajsigl, s kterými  se určitě ještě na dalších plavbách setkáme. Výborný kapitán – Marek Filinger, takže plavba jen v samých superlativech! Viz lodní deník !

 

19.4.2012 – Původní záměr na plavbu do přílivových vod Bretaně krachnul. Kurz jachtingu na Baltu s Pavlem Burkertem taktéž krachnul, takže jsme už propadali skepsi, že si na jaře nezajachtíme. Nakonec se vynořila nádherná nabídka od Jirky Zindulky na desetidenní sportovní plavbu Skotsko – Hebridy. Vůbec jsme s Pavlem nezaváhali a dnes sedíme v letadle do Edinburghu a odlétáme spolu s dalšími 23 kolegy na jarní plavbu do pro nás naprosto neznámých končin a vod.

 

2.3.2012 –vyráží Hauz, Dan a Pavel na jachtařský veletrh Tulln 2012 v Rakousku. Kdo máte zájem se přidat, jste vítáni. Je to skvělá příležitost sehnat nové informace, obhlédnout chartrovky, novinky a koupit kvalitní hadry, protože Tulln je za rohem a údajně kvalitní – desítka pavilonů nacpaných jachtingem.

Po velkém zklamání z veletrhu v Brně jsme s Pavlíkem vyrazili pro srovnání na veletrh do rakouského Tullnu. Celou cestu nás zodpovědně hlídali rakouští  lapáčci s radary, kterých bylo po cestě celkem dost. Vstup na veletrh s vouchery na vstupné zdarma proběhl hladce, tak jsme se vrhli na pavilóny. Byli jsme hooodně mile překvapeni obrovským množstvím vystavovatelů, s obrovskou nabídkou všeho,  co  k jachtingu patří. Našim cílem bylo především vybrat nějaké kvalitní offshore oblečení. Všechny značky, na které si člověk vzpomněl, jsme skutečně našli a s výbornými veletržními slevami. Nakonec jsme vybrali značku Parasail, kde jsme k obleku včetně flísky dostali jako veletržní pozornost i originál spoďáry.

Celkem dost krásných lodí, které jsme si mohli i do detailu prolézt a prohlédnout, tak přikládám pár detailů, hlavně jako námět pro Dana.

I když bylo celkem dost lidí, žádné tlačenice, všichni vystavovatelé velmi příjemní, přikoupili jsme pár drobností, dali si výborný Tullnwurst s pivínkem a velice spokojeni jsme vyrazili ku domovu a přemýšleli, kde oblečky vyzkoušíme – Bretaň? či jinde?

 

19.1.2012 – tak přece jen všichni nespí ! Komín koupil nádhernou loď na Kanárech, Je to 10 metrová REINKE 10M. Přikládám fotku. Já to věděl, že ten šibal tam nejede jen pozorovat lednové mořské vlnky! Moc mu přeji, ať mu klouže na vodě k jeho spokojenosti a doufám, že nás na ní taky povozí. I když ta pína pro mě jako předělaného leváka bude asi trochu problém?

1.1.2012 – je zima, tak se kolem jachtění moc neděje. Všichni asi ještě odfukují s nacpanými medvídky po svátkách. Ani konverzace na fóru se nedaří rozhýbat. Tak přeji všem příznivcům krásný rok plný zážitků i ze slané vody, plný měšec peněz, ale hlavně  zdraví (i když to zní jako klišé, je to fakt to nejcennější).

Dvě akce jsou již jisté – v květnu kurz přílivového jachtingu v Bretani a v září Lipary, což by měla být příprava na následující Karibik v únoru 2013.

2.3.2012 se pojedeme podívat konečně na pořádný jachtařský veletrh do Tullnu. Je třeba obhlédnout novinky, nabídky a sehnat pořádné oblečení, ať v té Bretani přežijem.

 

13.11.2011 - tak jsem s Pavlem navštívil veletrh lodí v Brně. Celkem dost zklamání – jedna česká plachetnička (m.j. Dan by nás s ní hnal, protože vybavení kuchyně velmi skromné, jeden malý vaříček málo místa a pro 6 lidí, jak bylo proklamováno – ani náhodou). Stánků velmi málo. Chtěli jsme zkonfrontovat nějaké lepší oblečení do horších podmínek na loď – no a pouze všeho všudy  jedna bunda  (SLAM), skvělá, ale nebylo s čím srovnat.  Na to, že tam člověk jede přes půl republiky – trapné. Ale všichni tvrdí, že veletrh v Tullnu v dubnu bude výborný, tak zkusíme na jaře tam a snad si zlepšíme náladu?!

 

8.11.2011 – Opět  u Yachtcharteru.cz Jirky Zindulky – kurz trimování plachet (Hauz, Dan, jesenický Pavel). Jelikož přednášel opět Pavel Burkert, tak jsem se hódně těšili, že se něco konečně o těch plachtách dozvíme.  Sešli jsme se zde zase s naším kamarádem Komínem ! Přednáška výborná, srozumitelná, tak už něco o těch plachtách konečně něco víme. Jedna kaňka – několik „přechytralých expertů“, kteří se snažili svými otázkami Pavla nachytat. Hodně to rušilo a odvádělo od průběhu přednášky, ale takoví se snad najdou všude...

Další pozitivní věc !  Pavel Burkert s Martinem Zítkem s námi pojedou v květnu na privátní kurz jachtingu do Bretaně ! Super – to bude škola !

Tak jsme to vše na hotelu pořádně u „tuleního moru“ probrali a ránu poslušně k domovu. Bezva akce !

 

červen 2011 – přípravy na Elbu vrcholí – loď zaplacená, posádka natěšená  a najednou pěkný zásek !  V marině, kde máme již zaplacenou loď – Controvento  Punta Ala, nechtěli půjčit loď na chorvatské papíry! Ouha ! Po úvahách, že bychom to riskli, jsme  se s Pavlem (protože jsme už starší pánové plní poctivosti a zodpovědnosti) rozhodli, že zkusíme do předpokládaného  termínu plavby  – 17.9.2011 udělat české papíry.

Zvolili jsme teoretický kurz ke zkoušce u Jirky Zindulky. Sice mastný, ALE SKVĚLÝ -  Pavel Burkert s Martinem Zítkem do nás natlačili celkem hustě teorie. Následující týden jsme se tedy vydali na zkoušky MD, které jsme s Pavlíkem zdolali a s bezvadnou  paní Toufarovou  z MD jsme se domluvili na vystavení průkazů. No a zbyla  jen rádioufounie. A tady jsme opět narazili na úředního českého šimla. Úřednice z ČTÚ  mi úplně zapřela, že jsem tam vůbec nějakou přihlášku poslal, včetně mailové formy, divné, že ? Naštěstí jsme dostali tip na slovenský TÚ, kde nám Ing . Vaculík vyšel maximálně vstříc, dostal nás do termínu Yachter.sk, kdy jsme 25.8.2011 tedy zkoušku nakonec složili. Následovala cesta do Prahy na MD a průkazy byly v kapse. Tak už nám k cestě na Elbu nic nechybělo.